Brankárom maximálne veríme, Lašák po prehre s Kanadou nevidí dôvod na paniku

KOŠICE 14. mája (WebNoviny.sk) – V slovenskej kabíne sa po tesnej prehre s Kanadou (5:6) skloňovali aj výkony brankárov, ktoré zďaleka neboli stopercentné.

Patrik Rybár inkasoval päťkrát, kým sa nechal v 37. min vystriedať Marekom Čiliakom. Ten si dlho držal čisté konto, ale napokon neodolal ani on. Necelé dve sekundy pred koncom ho prekonal Mark Stone a rozhodol o triumfe „javorových listov.“

Chyby si uvedomujú

„Videl som vo výkonoch brankárov veľa dobrých vecí, ale aj tie iné. Prirovnám to k situácii, keď má obranca na hokejke čistý puk, nevyhodí ho, spraví chybu a potom je z toho gól. Naši brankári majú už čosi odchytané a vedia, čo sa dá a nedá chytiť. Svoje chyby si uvedomujú. Na druhej strane bol Kanaďan Matt Murray, dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára, niečo má za sebou v NHL a dostal päť gólov. Keď sa hrá ofenzívne a puky sa rôzne odrážajú, niekedy to takto dopadne. Nesmieme však dať dolu hlavy, ale naopak. Vziať si to pozitívne a byť pripravení na Nemcov,“ vysvetlil Ján Lašák.

To hlavné ešte príde

Majster sveta z Göteborgu pragmaticky tvrdí, že haniť brankárov za prehru s Kanadou nemá význam.

„Veríme im, budeme ich ešte potrebovať. To hlavné na majstrovstvách sveta ešte len príde. Sú to tímoví hráči a víťazné typy. Celkovo nie je dôvod na paniku. Máme troch brankárov vrátane Denisa Godlu, ktorým maximálne veríme,“ dodal Ján Lašák.

Tréner brankárov nechcel ani naznačiť, kto pôjde do bránky v stredajšom zápase proti Nemcom. „Najprv to musíme povedať hráčom,“ odpovedal.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne