Jankovská popiera komunikáciu s Marianom K. a na Matoviča podáva trestné oznámenie

Štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti SR Monika Jankovská podáva trestné oznámenie za ohovárania na lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča.

Status Jankovskej na Facebooku

Uviedla to v statuse na sociálnej sieti Facebook s tým, že podniká aj ďalšie právne kroky ohľadom údajnej komunikácie s M.K. a z toho vyplývajúcich úkonov vykonaných orgánmi činnými v trestnom konaní.

„S obvineným M. K. som nekomunikovala ani som sa s ním nestretla. Naopak Igor Matovič nepoprel, že s obvineným M. K. komunikoval a existujú smsky, ktoré to dokazujú. Tento pán používa klebety ako fakt. Ja ako právnička zásadne rozlišujem medzi faktami a ohováraním,“ napísala Jankovská v statuse.

status, Monika Jankovská, Facebookstatus, Monika Jankovská, Facebook
Status Moniky Jankovskej na sociálnej sieti Facebook.Foto: www.facebook.com.

Jankovskej ešte vo štvrtok 22. augusta podvečer zadržali policajti mobilný telefón v súvislosti s možnou komunikáciou s Marianom K. pomocou aplikácie Threema.

Matovičova výzva Gálovi a Pellegrinimu

Matovič v nedeľu avizoval, že ak bude Jankovská naďalej štátnou tajomníčkou, hnutie OĽaNO zvolá celodenný protest na pondelok 26. augusta.

Zároveň vyzval premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) a ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd), aby v prípade Moniky Jankovskej urýchlene konali. „Ak je Peter Pellegrini chlap okamžite pani Jankovskú odvolá. Nemôže byť vo funkcii štátneho tajomníka niekto, kto vedome spolupracoval s mafiou,“ povedal Matovič. Hnutie už oznámilo, že plánuje protestovať na Župnom námestí pred budovou rezortu spravodlivosti, premiérovi dáva čas do pondelkového rána.

„Monika Jankovská svojím správaním spáchala atentát voči spravodlivosti na Slovensku. Najskôr tvrdila, že Mariana K. nepozná a nie sú v kontakte, dnes je zrejmé, že si s ním vymenila viac ako tisíc správ. Tento pán je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a teda mafia má priamy dosah na slovenskú spravodlivosť,“ dodal Matovič.

Líder hnutia OĽaNO pripomenul, že Pellegrini môže v prípade potreby zvolať rokovanie vlády SR kedykoľvek. „Ak je treba, nech premiér zvolá vládu na pondelok. Pani Jankovská nemá na svojom mieste čo hľadať. Rovnako neexistuje, aby sa mohla vrátiť do sudcovského talára. Pokiaľ je potrebná zmena legislatívy, ponúkame pomoc nášho hnutia,“ uzavrel.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne