Minúta po minúte: Matovič rokuje s Kollárom, PS/Spolu oznámi svoje ďalšie plány

Združenie My sme les apeluje na budúcu vládu, aby nezverila hnutiu Sme rodina rezorty životného prostredia a pôdohospodárstva. „Jej odborník na túto oblasť ešte ako generálny riaditeľ Štátnej ochrany prírody navrhoval také kontroverzné opatrenia ako odstrel polovice populácie medveďov či ťažbu dreva v Tichej a Kôprovej doline,“ hovoria o bývalom nominantovi Smeru Jánovi Mizerákovi.

Sme rodina sa voči vyhláseniu My sme les ohradilo.

Celé vyhlásenie bez úprav:

DÔLEŽITÉ VYHLÁSENIE iniciatívy MY SME LES k výsledku volieb a prosba smerujúca k víťazovi volieb.

Ďakujeme všetkým voličom, ktorí sa zúčastnili volieb a pri svojom rozhodovaní brali ohľad aj na problematiku životného prostredia. Ďakujeme všetkým, ktorí volili zelených kandidátov a kandidátky. Zdá sa, že Slovensko sa konečne zbavilo arogantnej vlády SMERu, ktorá 12 rokov devastovala životné prostredie a naše lesy. Aj v tejto vysoko aktuálnej a najmä pre každého z nás nesmierne dôležitej téme, je teda konečne šanca na zmenu, ktorú očakávame od novej vlády.

DÔLEŽITÉ PRE KAŽDÉHO OBYČAJNÉHO ČLOVEKA však bude, komu pripadne REZORT ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA A PÔDOHOSPODÁRSTVA.

Našim záujmom bolo a vždy bude chrániť slovenskú prírodu, lesy a národné parky. Považujeme to aj s ohľadom na prebiehajúcu klimatickú zmenu za základný pilier ochrany zdravia a majetku ľudí a aj hodnoty našej krajiny – Slovenska. Preto by sme chceli apelovať na rodiacu sa koalíciu, aby brala na tieto skutočnosti ohľad a NEZVERILA TIETO REZORTY STRANE SME RODINA, ktorá o to javí záujem..

Jej odborník na túto oblasť ešte ako generálny riaditeľ Štátnej ochrany prírody SR navrhoval také kontroverzné opatrenia, ako odstrel polovice populácie slovenských medveďov či ťažbu dreva v mediálne známych tatranských rezerváciách – v Tichej a Kôprovej doline. Ako vtedajší nominant strany SMER bol dosadený na post riaditeľa ŠOP s cieľom paralyzovať činnosť štátnych ochranárov a umožniť tak drevárskej lobby ťažbu dreva v chránených územiach. O tom svedčia desiatky vyhodených špičkových odborníkov, aj odvolaní riaditelia národných parkov, ktorí pod zámienkou reorganizácie museli opustiť Štátnu ochranu prírody. Navyše netají sa ani tým, že sú mu blízke manažmentové

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne