Samotnú scénu, ktorá bude na košickom štadióne, vytvoril grafik Stanislav Andiľ z Nového Salaša, ktorý má päť detí. Bol aj autorom scény na Slávnosť blahorečenia Anky, kde pracoval so symbolom ľalie. Samotný priestor bude 28 metrov široký a 20 metrov hlboký a bude sa týčiť do výšky približne osem metrov. Organizačný tím ho vybral spomedzi viacerých návrhov.
„Návrh pre scénu stojí na 2 prvkoch – tváre a farby. Výraz tváre človeka napovie veľa a zvlášť mladí ľudia sú veľmi vnímaví na emócie a nálady vyjadrené mimikou v tvári. Žijú na sociálnych sieťach, zdieľajú si navzájom svoje fotografie v rôznych pózach, vyjadrujú cez ne svoje emócie, aj to čo prežívajú. Preto ich tváre budú súčasťou scény. Autor hovorí, že scénu vytvoril pri modlite a po rozhovore s Bohom a rodinou. Viackrát navštívil počas púte aj Vysokú nad Uhom.“ O podrobnostiach informovala Konferencia biskupov Slovenska (KBS).
VIDEO: Štadión Lokomotívy, kde sa ľudia stretnú s pápežom Františkom.
Relikviár symbolizuje obetu a lásku
Pozostatky tela Anny Kolesárovej sú uložené vo dvoch relikviároch. Jeden je v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach a druhý vo Vysokej nad Uhom. Tento relikviár vystavia aj počas návštevy pápeža Františka. Relikviár má tvar srdca, ktoré symbolizuje obetu a lásku. Je vyrobený zo striebra a má priemer približne pol metra. Jeho autorom je šperkár Marek Husovský.
Scéne dominuje modrá farba, ktorá vyjadruje hľadanie zmyslu života. Červenohnedá farba symbolizuje obetu, životné skúšky, prekážky, aj utrpenie, s ktorými sa mladí v živote konfrontujú a v ktorých dozrievajú a dospievajú. V jej strede bude kríž, vyrobený špeciálne pre blahorečenie Anky. Na ňom bude opäť dominovať korpus Krista, ktorý vytvoril autor sochár Ján Lesňák z Levoče. „Týmito rovnakými prvkami chceme ako keby nadviazať na Slávnosť blahorečenia v Košiciach z pred troch rokov a vyjadriť pokračovanie príbehu blahoslavenej mladej laičky v životoch mladých,“ vysvetľuje KBS.
