Sabbatini figuruje po prvom kole The Open na 20. mieste, domáci favorit McIlroy zlyhal

Slovenský golfový reprezentant Rory Sabbatini figuruje po štvrtkovom úvodnom kole záverečného major turnaja sezóny na delenej 20. pozícii.

Rodák z juhoafrického Durbanu vstúpil do 148. ročníka The Open Championship (dotácia 10,75 milióna amerických dolárov) solídnym výkonom a po prvom dni má skóre -1. Naopak, veľké trápenie zažil domáci favorit Rory McIlroy, ktorý zahral na osemnástich jamkách až osem úderov nad par ihriska v severoírskom klube Royal Portrush. Priebežným lídrom podujatia je Američan J. B. Holmes s bilanciou -5.

Vyhol sa výraznejším zaváhaniam

Štyridsaťtriročný Sabbatini sa vo štvrtok vyhol výraznejším zaváhaniam. Už na druhej jamke si pripísal birdie a po jedenástich jamkách svietila pri jeho mene bilancia -2, vďaka ktorej sa priebežne držal v elitnej desiatke. Aktuálne 89. muž svetového rebríčka však zaváhal na „šestnástke“, kde urobil druhé bogey dňa a mierne klesol v poradí.

Holmes, ktorý je držiteľom ôsmich profesionálnych trofejí, začal účinkovanie v Royal Portrush s bogey na úvodnej jamke, ale vo zvyšnom priebehu dňa bol suverénny a šiestimi birdie si vytvoril priebežné skóre -5. Iba o jeden úder horší bol druhý Ír Shane Lowry. O tretiu pozíciu sa delí viac ako desať hráčov vrátane svetovej jednotky Američana Brooksa Koepku alebo Španiela Sergia Garcíu.

Zlyhanie víťaza z roku 2014

Udalosťou štvrtkového programu bolo zlyhanie víťaza The Open z roku 2014. McIlroy zahral hneď na prvej jamke štvorité bogey, pod čo sa podpísal najmä nevydarený úvodný odpal. Tridsaťročný golfista ním trafil jednu z diváčok a dokonca jej poškodil mobilný telefón, ktorý mala vo vrecku. Zlý začiatok sa podpísal na výkone favorizovaného Severného Íra, ktorý na posledných troch jamkách zahral jedno dvojité a jedno trojité bogey. S výsledkom +8 sa preto zaradil až na delenú 150. priečku. „Nedostával som loptičku do priestorov, kde som potreboval. Preto som si nevytvoril dostatok príležitostí na skórovanie,“ zhodnotil pre pgatour.com McIlroy.

Nedarilo sa ani Američanovi Tigerovi Woodsovi, ktorý obsadil delené 144. miesto s bilanciou +7. Hlboko vo výsledkovej listine sa nachádzajú aj vlaňajší víťaz Talian Francesco Molinari (94.) či skúsení hráči ako Američan Phil Mickelson (128.) alebo Ír Padraig Harrington (113.).

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne