Školy môžu získať grant v hodnote 80 000 eur na zlepšenie digitálnych zručností žiakov

Dalo by sa povedať, že moderné technológie sú už našou prirodzenou súčasťou. Pre deti a mládež je pravidelné používanie mobilov, tabletov a počítačov na dennom poriadku. Pandémia a nutnosť prejsť na dištančné štúdium túto potrebu len znásobila a takisto zvýšila záujem zlepšiť digitálnu gramotnosť žiakov a študentov.

Aj Nadácia Orange sa dlhodobo zaoberá podporou digitálneho vzdelávania na školách. V 8. ročníku grantového programu e-Školy pre budúcnosť motivuje učiteľov k tomu, aby zlepšovali digitálne zručnosti svojich žiakov a zároveň ich viedli k zodpovednému správaniu v online priestore.

Základné a stredné školy a mimovládne neziskové organizácie sa môžu uchádzať o finančnú podporu projektov zameraných na tri oblasti: rozvoj digitálnych zručností pedagógov, rozvoj digitálnych zručností žiakov a študentov v rámci rôznych vyučovacích predmetov a podpora digitálnej bezpečnosti a zodpovedného správania sa v online priestore. Najzaujímavejším projektom bude v rámci programu tento rok prerozdelená celková suma 80 000 eur.

Vnímame dôležitosť digitálnej inklúzie naprieč rôznymi spoločenskými skupinami. Žiaci a študenti sú jednou z nich. Chceme podporiť školy a mimovládne organizácie v projektoch zameraných na získavanie zručností v práci s technológiami, programovaní a informačného myslenia. Projekty by mali rozvíjať aj kritické a analytické myslenie detí, mali by byť edukatívne a podporovať inovácie. Takisto by mali viesť k zodpovednému využívaniu technológií a podporovať tému bezpečného internetu,“ povedal manažérka a správkyňa Nadácie Orange, Andrea Ungvölgyi.

Odvážne a originálne projekty inšpirujú

Minulý ročník grantového programu e-Školy pre budúcnosť, do ktorého sa prihlásilo až 258 škôl a organizácií, bol bohatý na zaujímavé projekty. Zaujali napríklad hodiNOVÍ záŠKOLÁCI, kedy žiaci 5.-9. ročníka z rôznych kútov Slovenska, riešili s mentorom na online hodinách témy prostredníctvom escape rooms, či vzdelávacích stolových hier. Didaktické pomôcky, ktoré počas hodín vytvorili, posúvali ďalej, aby ich mohli využívať žiaci a učitelia na celom Slovensku. Pozrieť si ich môžete TU.

Finančnú podporu získal aj projekt ZŠ a MŠ Horná Ždaňa s názvom Ako Červená Čiapočka vĺčika prevychovala. Rozprávku o dievčatku, ktoré malo na sociálnej

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne