Slovenská diaľničná Patrola nám odmietla pomôcť na rýchlostnej ceste. Ohrozuje diaľničná Patrola bezpečnosť na diaľnici?

Porucha vozidla na diaľnici je veľmi nepríjemná situácia. Na diaľnici jazdia vozidlá vysokou rýchlosťou, nie je tam veľa miesta na opravu a celkovo to nie je bezpečné. Našťastie existujú asistenčné služby, ktoré ponúkajú pomoc aj na diaľnici. Nám však slovenská diaľničná Patrola odmietla pomôcť. Nižšie si povieme prečo.

Pred pár dňami som šiel na motorke po R1 smer Banská Bystrica. Ukazovateľ paliva ukazoval ešte polovicu nádrže, tak pokračujem ďalej. Avšak pár metrov pred križovatkou Nitra Západ mi motorka prestala ísť. Skúšam štartovať, ale nejde. Tak pozriem do nádrže a nádrž prázdna. Ukazovateľ ukazoval zlý stav paliva. Volám teda na infolinku a žiadam operátora o pomoc. Operátor mi odpovedá, že službu pri doplnení paliva neponúkajú a musím to riešiť ináč. Nakoniec som zavolal kolegovi, ktorý mi palivo priniesol. Lenže slovenská diaľničná Patrola uvádza na svojej stránke aj v propagačnom letáku, že majú v ponuke asistenciu pri doplnení pohonných hmôt. Preto som sa ďalej informoval v národnej diaľničnej spoločnosti SR.

 

Žiadal som o vysvetlenie uvedenej situácie a tu je prvá odpoveď:

Diaľničná patrola je bezplatná služba pre motoristov, ktorá má za úlohu pravidelne hliadkovať, označiť a vyčistiť miesto nehody, spraviť bezpečný zákryt vozidla, kontrolovať vozovku a jej okolie či čistiť odpočívadlá a plochy pre pohodlie všetkých motoristov. Je povinnosťou každého motoristu skontrolovať si dostatok pohonných látok, služba Diaľničnej patroly neposkytuje pomoc pri nedostatku paliva. V uvedenom by mala byť súčinná poisťovňa, v rámci zákonného poistenia.

K tejto odpovedi som namietal, pretože uvádzajú, že službu doplnenia pohonných hmôt ponúkajú podľa propagačného letáku a internetovej stránky. Taktiež išli okolo mňa dve vozidlá diaľničnej Patroly a ani jedno nezastavilo. Podľa hovorkyne by Patrola mala spraviť bezpečný zákryt vozidla.

 

Po poskytnutí ďalších údajov mi prišla nasledujúca odpoveď:

Po preverení a prezretí kamerového

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: