Trojskokan Tomáš Veszelka získal striebro na armádnych svetových hrách v Číne

Slovenský trojskokan Tomáš Veszelka nielenže získal na VII. armádnych svetových hrách v čínskom Wu-chane v mimoriadne vyrovnanej súťaži striebornú medailu, ale výkonom 17,09 m (vietor -0,6 m/s) prvý raz v kariére prekonal 17-metrovú hranicu. „Tomáš skákal skvele, všetky tri skoky v druhej polovici súťaže mal za 17 metrov, posledný na úrovni 17,20 m s malým prešľapom,“ citoval facebook Slovenského atletického zväzu trénera Radoslava Dubovského.

Veszelka sa stal piatym trojskokanom zo Slovenska s výkonom aspoň 17 m. V ére bývalého Československa to v českých kluboch dokázali Milan Mikuláš (17,53 m), Ján Čado (17,34 m) a Jaroslav Priščák (17,23 m), v ére samostatnosti Slovenska zasa Dmitrij Vaľukevič pochádzajúci z Bieloruska (17,46 m), pričom jeho výkon je platný slovenský rekord.

Dvadsaťštyriročný Veszelka predviedol historický pokus v piatej sérii. Súťaž vyhral Číňan Ču Ja-ming rovnakým výkonom ako dosiahol Veszelka, ibaže mal lepší druhý najdlhší pokus (16,96 m verzus 16,72 m). Bronz si vybojoval Alžírčan Yasser Triki, ktorý skočil iba o centimetrík menej (17,08 m) ako prví dvaja.

Štvorica slovenských atlétov vo Wu-chane získala tri medaily – striebro okrem Tomáša Veszelku aj kladivárka Martina Hrašnová, bronz pridal v chôdzi na 20 km Miroslav Úradník.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne