BRATISLAVA 25. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti Anglicka majú skvelú formu v úvode kvalifikácie o postup na ME 2020. Po londýnskom suverénnom triumfe 5:0 nad Ćechmi Angličania nastrieľali 5 gólov aj v pondelok v Podgorici do siete Čiernej Hory, zvíťazili 5:1.

Dva góly hostí strelil Ross Barkley, po jednom pridali Michael Keane, Harry Kane a Raheem Sterling. V druhom zápase A-skupiny sa v Prištine zrodila remíza Kosova s Bulharskom 1:1.

Už druhú remízu v rozbiehajúcej sa kvalifikácii ME 2020 uhrali portugalskí futbalisti. Po bezgólovom súboji na Ukrajine v domácom prostredí v Lisabone sa úradujúci majstri Európy rozišli so Srbmi 1:1.

Skóre otvoril už v 7. min z pokutového kopu hosťujúci Dušan Tadič, o vyrovnanie sa postaral v 42. min Danilo Pereira. Domácich fanúšikov nepotešilo zranenie kapitána Cristiana Ronalda. Pre natiahnutý zadný stehenný sval musel útočník Juventusu Turín dolu z ihriska už po polhodine.

V druhom zápase B-skupiny Ukrajinci šťastne vyhrali v Luxembursku 2:1. Postaral sa o to vlastným gólom v nadstavenom čase domáci stredopoliar Gerson Rodrigues.

Úradujúci majstri sveta vo futbale Francúzi si zatiaľ suverénne počínajú v H-skupine kvalifikácie o postup na ME 2020. Po triumfe v Moldavsku (4:1) si zverenci trénera Didiera Deschampsa doma na Stade de France v Paríži rovnako hladko poradili s Islanďanmi (4:0).

O góly výberu „Les Bleus“ sa postarali v prvom polčase Samuel Umtiti (12.) a po zmene strán Olivier Giroud (68.), Kylian Mbappé (78.) a Antoine Griezmann (84.).

Rovnako suverénni ako Francúzi boli v pondelok doma aj Turci, ktorí prevýšili Moldavčanov 4:0. V treťom súboji H-skupiny sa v Andorre zrodilo víťazstvo Albánska 3:0. Hostia definitívne rozhodli o svojom triumfe až dvoma gólmi v 88. min a v šiestej minúte nadstaveného času. Taktovku nad týmto zápasom malo slovenské rozhodcovské trio Filip Glova – František Ferenc a Peter Kováč.