Zúčastnili sme sa rally MRC Liptovské Sliače ako predjazdci. Ako sa jazdilo?

Tohtoročná motošportová sezóna sa blíži ku koncu, no aj napriek Covid kríze bola celkom zaujímavá. Tento víkend sa uskutočnilo rally MRC Liptovské Sliače, ktoré záujme najmä pekným prostredím, ale aj ťažkou traťou. My sme sa zúčastnili ako predjazdci. Ako sa jazdilo?

MRC Liptovské Sliače

MRC Liptovské Sliače malo celkovo šesť rýchlostných skúšok (RS) s celkovou dĺžkou 24 kilometrov. Jazdila sa jedna trať trikrát v jednom smere a trikrát v opačnom smere.

Už v piatok pri obhliadke trate bolo jasné, že sa nejedná o ľahké rally. Úzka cesta, veľa šotoliny, veľa retardérov, ale aj veľa horizontov. Okrem toho sa jazdilo aj z kopca, takže si trebalo dávať pozor na rýchlosť. Trať ukázala, že jedna chyba a auto skončí mimo.

MRC Liptovské Sliače

Prvé tri RS sa jazdili “Od raka”. Z depa to bolo približne päť minút, takže bol čas zohriať gumy. Táto trasa bola oveľa jednoduchšia. Po štarte sa išlo z lesíka do kopca a trať z tohto smeru sa dala ísť “na oči”.

Posledné tri RS sa išlo z opačného smeru “Na Bežan”. Toto už bolo oveľa ťažšie. Hneď po štarte nasledovala dlhá rovina s rozbitou cestou, následne ostrá ľavá cez most, ďalšia rovina z retardérom a rozbitý úsek so skokom. Následne pár retardérov, pár horizontov a šup do lesíka vo vysokej rýchlosti. Priznám sa, že posledné tri RS ukázali ako dôležitý je rozpis. Navigátorka sa prv stratila a následne v ďalšej RS sme zistili, že máme napísaný zlý rozpis. Bohužiaľ preto sme aj posledné tri RS museli ísť na oči.

<img class="aligncenter size-large wp-image-136601" src="https://web-noviny.sk/wp-content/uploads/2021/10/zucastnili-sme-sa-rally-mrc-liptovske-sliace-ako-predjazdci-ako-sa-jazdilo-2.jpg" alt="MRC Liptovské Sliače " width="1024" height="769" srcset="https://web-noviny.sk/wp-content/uploads/2021/10/zucastnili-sme-sa-rally-mrc-liptovske-sliace-ako-predjazdci-ako-sa-jazdilo-2.jpg 1024w, https://spiatocka.sk/wp-content/uploads/2021/10/1633291073076-01-300×225.jpeg

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: