7 dobrých správ v čase koronavírusu


1. Wu-chan bez nového prípadu

Čínske mesto Wu-chan, odkiaľ sa koronavírus rozšíril do sveta, nezaznamenalo vo štvrtok ani v piatok žiadny nový prípad nákazy, informuje agentúra Reuters.

V Číne však pribudlo takzvaných importovaných prípadov infekcie, čo znamená, že ide o chorých, u ktorých sa nákaza prejavila po príchode do Číny zo zahraničia. Mnohí sú totiž presvedčení, že najhoršie obdobie pandémie prečkajú v rodnej krajine, no v Číne sa musia izolovať do prísnej karantény.

Z údajov vyplýva, že nákaza je pod kontrolou v meste Wu-chan, v ktorom sa vírus prvýkrát objavil v decembri minulého roka, a tiež v provincii Chu-pej, kde sa toto mesto nachádza.

Zdravotník skúma výsledok CT vyšetrenia v nemocnici v čínskom meste Wu-chan. Foto – TASR/AP

2. Do nemocníc darujú mydlá

Francúzski lekári upozorňovali, že o niekoľko dní im dôjdu dezinfekčné prostriedky, ktoré ich majú lepšie chrániť pred koronavírusom. Módny gigant LVMH krátko nato oznámil, že do nemocníc bezplatne dodá hydroalkoholické mydlá, píše L’Express. Prvú zásielku s objemom 12 ton už malo začiatkom týždňa dostať 39 parížskych nemocníc.

Francúzska spoločnosť, pod ktorú patria značky ako Christian Dior, Givenchy či Louis Vuitton, bude vyrábať dezinfekčné gély na ruky v troch svojich fabrikách, kde bežne vyrábajú parfumy a inú kozmetiku.

„Chcel by som sa poďakovať LVMH za to, že konajú tak rýchlo – žiadosť sme predložili v sobotu večer a odpoveď sme dostali už v nedeľu,“ uviedol pre AFP šéf parížskych nemocníc Martine Hirsch.

Takisto talianska rodina Benetton minulý týždeň uviedla, že poskytne tri milióny eur na najnaliehavejšie potreby štyroch veľkých talianskych nemocníc – v Trevise, odkiaľ rodina pochádza, v Ríme a Miláne.

3. Tlieskajú zdravotníkom

Mnohí obyvatelia Madridu vyšli v nedeľu večer na balkóny, aby dlhým aplauzom vyjadrili svoju

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne