Ako to teda bude s reštauráciami?! Lengvarský tvrdí, že ich možno otvoria len pre očkovaných

Po stredajšom predvianočnom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Stať sa to môže aj v prípade avizovaného otvárania reštaurácií od 3. januára budúceho roka.

Odborník na epidemiológiu Pavelka vysvetľuje, že už pri delte sa preukázalo, že krajiny s vysokou zaočkovanosťou nemajú plné nemocnice.

Minister vysvetlil, že otvorenie gastroprevádzok bude až k dátumu 3. januára 2022 preto, aby sa do konca roka čo najviac obmedzili kontakty. “Máme v súčasnosti asi 180.000 ľudí v čakárni, ktorých chceme zaočkovať – hlavne booster dávkami – a potrebujeme nejaký čas na to, aby získali imunitu,” vysvetlil Lengvarský.

Zároveň si uvedomuje, že ekonomika trpí. Preto minister avizuje, že po novom roku, resp. po 9. januári sa možno otvorí aj viac druhov prevádzok. “Avšak určite budú len pre očkovaných a prekonaných a ešte stále zvažujeme možnosť, že budú len pre očkovaných, tam ešte musíme nastaviť pravidlá, pokiaľ sa tak rozhodneme. Bude to ešte otázkou najbližších dní,” povedal minister.

Na margo presných pravidiel otvárania gastroprevádzok od 3. januára povedal, že otvoriť budú môcť len

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne