Asistenčné systémy nemusia počas zlého počasia fungovať správne.

V dnešnej modernej dobe majú vozidlá množstvo asistenčných systémov. Tieto asistenčné systémy zvyšujú bezpečnosť bezpečnosť na cestách, ale aj zvyšujú komfort vodiča. Zlé počasie však môže obmedziť fungovanie asistenčných systémov.

Určite poznáš používanie adaptívneho tempomatu v spojení so systémom držania v jazdnom pruhu. Jazda po diaľnici je s týmito systémami pohodlná. Taktiež aj jazda v kolóne je pohodlná, ale silný dážď alebo sneženie môže obmedziť fungovanie asistenčných systémov. Americká asociácia automobilov vykonala sériu testov asistenčných systémov. V testoch bol simulovaný silný dážď a špinavé čelné sklo, ktoré napodobňuje hmyz a nečistoty. Testy ukázali, že v daždi má 33% automobilov nefunkčný asistenčný systém predikcie čelného nárazu. Dážď obmedzil aj fungovanie systému držania v jazdnom pruhu. Až 69% testovacích jázd v daždi skončilo neúspešných.

Treba mať vždy na pamäti, že vedeniu motorového vozidla sa treba venovať naplno. Zlé počasie môže obmedziť fungovanie asistenčných systémov, poprípade ich vypnúť.

The post Asistenčné systémy nemusia počas zlého počasia fungovať správne. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: