Maserati Levante Esteso je brutálne SUV s vysokým výkonom.

Len pred mesiacom sme mali na test výkonné Maserati Levante Trofeo s motorom Ferrari. Pod kapotou sa nachádza 3,8 litrová osemvalec Ferrari s výkonom 580 koní. Musím povedať, že Levante Trofeo je veľmi rýchle SUV a veľmi dobre ovládateľné. Avšak papierovo Levante Trofeo neprekonáva konkurenciu. Konkurenčné vozidlá majú na papieri viac koní, čo môže byť pre niekoho málo. Preto tu je upravené Levante Esteso od Novitec.

Zobraziť prezentáciu.

Už na prvý pohľad je jasné, že Levante Esteso je agresívne SUV. Auto má veľmi agresívny bodykit. Blatníky sú rozšírené o 10 cm vpredu a o 12 cm vzadu. Pneumatiky vpredu majú rozmer 295/30 R 22 a vzadu 335/25 R 22. Podvozok je znížený o 25 mm. Vďaka tomu má Levante Esteso ešte lepšie jazdné vlastnosti a to musím povedať, že sériové Levante Trofeo má výborné jazdné vlastnosti.

Pod kapotou prebehli taktiež úpravy. 3,8 litrový V8 motor Ferrari má v Levante Esteso výkon 624 koní a krútiaci moment 820 Nm, ktorý je k dispozícii od 2 200 otáčok za minútu. Šprint na 100 km/h trvá len 3,8 sekundy a maximálna rýchlosť je 309 km/h.

Maserati Levante Esteso

Maserati Levante Esteso má veľmi agresívny dizajn a vysoký výkon. Kontaktovali sme Novitec a uvidíme, či nám dovolia testovať túto šelmu. Zatiaľ si pozri test Maserati Levante Trofeo.

The post Maserati Levante Esteso je brutálne SUV s vysokým výkonom. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: