Nová Škoda Octavia RS iV dostala elektromotor, veľa výkonu však nedostala.

Škoda Octavia štvrtej generácie bola predstavená minulý rok v novembri, ale športová verzia zatiaľ nie. Tá bude predstavená na autosalóne v Ženeve, no zatiaľ sa môžeme pozrieť na skice, ktoré zverejnila Škoda. Pozrieme sa aj na technické parametre.

Škoda Octavia RS iV

Oficiálna foto

Po dizajnovej stránke vyzerá Octavia RS iV oveľa športovejšie. Predný nárazník s väčšími otvormi je športovejší. Maska a svetlá pôsobia taktiež športovejšie. V zadnej časti nájdeme dvojicu koncoviek výfukov a športový nárazník. Samozrejmosťou sú aj športové kolesá.

Interiér zatiaľ nebol predstavený, ale môžeme očakávať športové sedadlá s integrovanou opierkou hlavy čalúnené Alcantarou. Taktiež aj športový volant so zrezanou spodnou hranou alebo hliníkové pedále.

Škoda Octavia RS iV

Oficiálna foto

Nová hybridná Škoda Octavia RS iV dostane výkon 245 koní. Aké ústrojenstvo Škoda v tlačovej správe neuvádza (asi sa za to hanbí), ale s veľkou pravdepodobnosťou bude novinku poháňať 1,4 TSI spolu s elektromotorom. Ak budeš mať vybité batérie, tak ťa predbehne prvá generácia RS.

Okrem toho bude v ponuke dieslová a benzínová verzia. Hybridná RS iV môže byť dobrou voľbou do oblastí kde sú prísne emisné limity. Avšak za nás by mohla mať hybridná verzia pod kapotou aspoň 2,0 TSI. Výkon spolu s elektromotorom by ľahko mohol presiahnuť 300 koní.

Novinka bude predstavená na autosalóne v Ženeve začiatkom marca. Sme veľmi zvedavý na novinku, ale hlavne na zadné vlastnosti.

Škoda Octavia RS iV

Oficiálna foto

The post Nová Škoda Octavia RS

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: