Rozhodnutie Kuzminovej je správne, tri olympijské medaily sú pre trénera Sanitru vzácne

Biatlonový tréner Juraj Sanitra vníma definitívne ukončenie kariéry v podaní šesťnásobnej olympijskej medailistky Anastasie Kuzminovej za správne rozhodnutie.

Už 35-ročná rodáčka zo sibírskeho Ťumeňa v minulej sezóne avizovala, že viac nebude súčasťou individuálnych biatlonových pretekov.

Na pretekoch sa už nepredstaví

Existovala však možnosť, že by v nastávajúcej sezóne 2019/2020 vypomohla slovenskej ženskej štafete, no z tohto variantu napokon zišlo. Kuzminová sa už súťažne nepredstaví na žiadnych pretekoch.

„Myslím si, že aj z hľadiska toho, čo už dosiahla, aj z hľadiska zdravotného stavu, by riešenie, že by ešte štartovala v štafetách, nebolo ideálne. Od začiatku som ho považoval za nie veľmi vhodné. Rozhodnutie ukončiť aktívnu kariéru vnímam ako dobré a čo môžem ešte povedať, je zaželať jej, aby sa jej v živote darilo tak, ako v športovej kariére,“ vyhlásil Sanitra v rozhovore pre agentúru SITA.

Uznávaný odborník stál dlhé roky pri Kuzminovej a výsledkom ich spoločnej práce boli tri olympijské medaily, z toho dve zlaté v šprinte na 7,5 km vo Vancouveri 2010 aj Soči 2014. Na OH v Kanade tiež získala striebro v stíhacích pretekoch.

Pomohla mu trénersky rásť

„Na to sa nedá spomínať v zlom, na tie tri olympijské medaily, ktoré sme spolu ´vyrobili´ a ktoré sú pre mňa ako trénera veľmi vzácne. Aj Nasti patrí poďakovanie, že som s ňou mohol pracovať,“ doplnil.

Sanitra momentálne zastáva pozíciu hlavného trénera mužskej reprezentácie Ukrajiny. Podotkol, že aj spolupráca s Anastasiou Kuzminovou mu pomohla trénersky rásť.

„Myslím si, že aj mne to po trénerskej stránke pomohlo posunúť sa ďalej. Pracovať s takou vynikajúcou pretekárkou, ako bola Nasťa, je pre každého trénera veľká česť, ale zároveň aj veľký záväzok, a posúva ho to ďalej,“ zakončil pre agentúru SITA Juraj Sanitra.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne