Shelby F-150 Super Snake je praktický pick-up s extrémnym zrýchlením.

Ford F-150 je praktický pici-up, ktorý sa najmä využíva na farmách alebo stavbách. Zrýchlenie v takom prípade nie je veľmi dôležité. Skôr praktická stránka a sila na ťahanie ťažkého nákladu. Shelby F-150 Super Snake je však pici-up s parametrami, ktoré prekonajú aj superšport.

Shelby F-150 Super Snake

Po dizajnovej stránke si asi málokto pomýli Shelby s bežným Ford F-150. Shelby Super Snake má masívny bodykit, 22-palcové kolesá a napíš shelby na prednej maske. Samozrejmosťou sú aj veľké nasávacie otvory na prednej kapote.

Interiér je taktiež špecifický. Nachádza sa tam karbónové lemovanie a kožené športové sedadlá s nápisom Shelby.

Shelby F-150 Super Snake

Dôležitejšia je technika. V základe sa nachádza atmosférický 5-litrový osemvalec s výkonom 406 koní. V ponuke je však o niečo výkonnejší agregát. Jedná sa o 5-litrový osemvalec s kompresorom a výkonom 786 koní. Taký motor dokáže rozbehnúť tak ťažké auto z 0 na 97 km/h len za 3,45 sekundy. K dispozícii je aj adaptívne športové pruženie FOX so športovými stabilizátormi.

Shelby F-150 Super Snake

K dispozícií bude 1-kabínová a 2-kabínová verzia. Z každej verzie sa vyrobí 300 kusov. Cena 1-kabínovej verzie začína na 90 790 dolároch a dvojkabínová verzia začína na 113 680 dolároch.

Shelby F-150 Super Snake

The post Shelby F-150 Super Snake je praktický pick-up s extrémnym zrýchlením. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: