Toto je nový Hyundai Kona. Najvýkonnejšia verzia má 198 koní.

Hyundai Kona bol predstavený pred troma rokmi a vtedy auto zaujalo veľmi zaujímavým dizajnom. Teraz však prichádza aktualizovaná verzia, ktorá prináša novší dizajn, výkonnejší motor a športovú úpravu N-Line.

Hyundai Kona 2021

Aktualizovaný Hyundai Kona sa na prvý pohľad zmenil a zmeny uvidí aj neskúsený motorista. Predná maska má nový dizajn v štýle nových vozidiel Hyundai, nové sú predné svetlomety a aj nárazník. Pri pohľade z boku už je jasné, že sa jedná o Konu a zadná časť prešla menšími zmenami.

Kona N-Line dostáva podľa mňa brutálny dizajn. Predná časť dostáva športové krivky vrátane športového nárazníku. Na bočnej strane sú športové prahy a športové kolesá. Vzadu sa nachádza dvojica koncoviek výfukov a nárazník s imitáciou difúzora.

Hyundai Kona 2021

V interiéri sa po aktualizácii nachádza 10,25-palcový virtual cockpit a 10,25-palcová dotyková obrazovka. Samozrejmosťou v interiéri sú aj nové materiály a farebné kombinácie. Zadné sedadlá môžu byť za príplatok vyhrievané a pre cestujúcich vzadu sú k dispozícii USB porty.

Hyundai Kona 2021

Zmenami prešli aj motory. Asi najzaujímavejší motor je 1,6 T-GDi s výkonom 198 koní. Motor je spojený so 7-stupňovou automatickou prevodovkou a poháňané môžu byť predné alebo všetky kolesá. Dobrou správou je, že tento motor nemá nezmyselný mild-hybridný systém. Dokonca verzia N-Line s týmto motorom dostala špecifické nastavenie pre lepší pôžitok z jazdy.

Ďalší benzínový motor v ponuke je 1,0 T-GDi s výkonom 120 koní. Tento motor môže byť spojený so 7-stupňovou automatickou prevodovkou alebo 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Pre tento motor

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

Scroll to Top