Ferrari plánuje vyrábať viacero SUV. Purosangue nebude jediné.

Vozidlá typu SUV sú v posledných rokoch veľmi populárne a preto automobilky vyvíjajú stále nové SUV. Dôkazom toho sú aj automobilky ako Aston Martin, Rolls-Royce, Maserati alebo Lamborghiny. Aj tieto luxusné automobilky majú v ponuke SUV. Čoskoro bude mať SUV v ponuke aj legendárna značka Ferrari. Dokonca nie jedno.

Ferrari Puronsague

 

Ferrari Purosanque má prísť na trh v roku 2022, ale nebude to jediné SUV od Ferrari. Podľa britského magazínu carmagazine.co.uk bude mať Ferrari ďalšie dve SUV označením F244 a F245. Obidve vozidlá budú postavené na rovnakej platforme ako Ferrari Purosanque. S veľkou pravdepodobnosťou dostanú obe vozidlá čisto elektrický pohon aj keď mi to na Ferrari nesedí. Podľa mňa Ferrari bude medzi poslednými značkami, ktoré prejdú na elektrický pohon. Viac informácií nie je k dispozícii, ale Purosanque má byť predstavené v roku 2022, druhé SUV v roku 2024 a tretie v roku 2026.

Test Maserati Levante Trofeo

Pripomeňme si, že slovo Purosanque znamená v preklade čistokrvný. SUV od Ferrari bude pravdepodobne čistokrvné športové SUV so vzduchovým pružením. Pod kapotou má byť 4,0-litrový V8 motor spojený s elektromotorom a výkonom 700 koní. Najvýkonnejšia verzia dostane V12 s  výkonom 800 koní.

Podľa našich neoficiálnych informácií má byť nové Maserati Levante postavené na rovnakej platforme ako Ferrari Purosanque.

 

 

The post Ferrari plánuje vyrábať viacero SUV. Purosangue nebude jediné. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: