Slovensko – Chorvátsko: Vicemajster sveta vedie v Trnave o dva góly (online)

Slovenskí futbalisti hrajú v piatok od 20:45 svoj štvrtý zápas v E-skupine kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy. Ich súperom na Štadióne Antona Malatinského v Trnave sú vicemajstri z minuloročného „mundialu“ v Rusku – Chorváti.

Kvalifikácia o postup na ME 2020

Slovensko – Chorvátsko 0:2 (0:1) v II. polčase (hrá sa od 20:45)

  • Štadión Antona Malatinského v Trnave

Góly:

45. Vlašič – 0:1

47. Perišič – 0:2

Žlté karty: 0 – 0

strely celkovo (na bránu): 6:16 (4:4) rohové kopy: 0:4, ofsajdy: 1:1, držanie lopty (v %): 49–51, rozhodcovia: F. Brych – M. Borsch, Stefan Lupp (všetci Nem.)

Zostavy:
Slovensko: Dúbravka – Valjent, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka, Hamšík – Rusnák (46. Boženík), Duda, Mak
Chorvátsko: Livakovič – Bartolec, Lovren, Vida, Barišič – Modrič, Brozovič – Rebič, Vlašič, Perišič – Petkovič

Triumf nad „šachovnicovým“ tímom by výrazným spôsobom posilnil slovenské šance postúpiť na budúcoročný európsky šampionát z kvalifikačnej E-skupiny, z ktorej preniknú na podujatie dve najlepšie mužstvá. Trojbodový zápis by tiež znásobil posilnil slovenské sebavedomie pred pondelňajším duelom na ihrisku 9-bodového lídra skupiny v maďarskej Budapešti.

Chorváti majú v tabuľke „éčka“ rovnako ako Slováci šesť bodov a všetky ich zápasy sa skončili výsledkom 2:1 – triumfovali doma nad Azerbajdžanom a Walesom a prehrali v Maďarsku.

Slovensko a Chorvátsko majú pred piatkovým stretnutím vyrovnanú bilanciu z doterajších vzájomných zápasov. Zo šiestich duelov má každá krajina po dve víťazstvá, celkové skóre je 8:8. Práve proti Chorvátom nastúpil slovenský národný tím v premiérovom medzištátnom vystúpení na domácom trávniku po rozdelení Československa. Bolo to 20. apríla 1994, na bratislavskom Tehelnom poli vtedy Slováci triumfovali 4:1.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne