Elektromobil Audi E-Tron má vraj vyššie náklady na nabíjanie ako na tankovanie nafty do Q7 50 TDI.

Všade okolo nás je samá elektromobilita. Dnes už snáď nie je bežná automobilka, ktorá by nemala v ponuke elektromobil. Je však nabíjanie elektromobilu lacnejšie ako je tankovanie nafty?

Audi E-Tron

Britský magazín What Car sa pozrel na reálne náklady na nabíjanie oproti tankovaniu nafty. Za nabitie Audi E-Tron z 10% na 80% museli zaplatiť na 350 kW nabíjacej stanici Ionity 45,89 libier. Každý kilometer tak stál 34 pencí. Z Audi Q7 50 TDI stál kilometer 22 pencí. Na 50 kW nabíjacej stanici vyšlo nabitie E-Tron z 10 na 80 percent len 15,3 libier. K tomu si treba pripočítať poplatok za parkovanie na nabíjacej stanici 9 libier na hodinu.

My v redakcii sme pár mesiacov dozadu testovali Jaguar I-Pace. Trasa Bern-Bratislava nás vyšla približne na 70€, čo je o niečo menej ako za palivo. Takže pri jazde cez Švajčiarsko, Nemecko, Rakúsko, Slovensko je nabíjanie o niečo lacnejšie ako v Británii.

 

Nabíjanie je možno síce lacnejšie, ale trvá dlhšie. Pre porovnanie trasu Bern-Bratislava spravíme s autom so spaľovacím motorom približne za 9 hodín. S Jaguar I-Pace táto trasa trvala 20 a 17 hodín.

The post Elektromobil Audi E-Tron má vraj vyššie náklady na nabíjanie ako na tankovanie nafty do Q7 50 TDI. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: