Nagy musí v kabíne krotiť eufóriu, Ramsay pochválil tím a poukazuje na dlhú cestu do štvrťfinále

KOŠICE 10. mája (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejisti začali domáce majstrovstvá sveta víťazne. V prvom vystúpení v rámci košickej A-skupiny zdolali favorizovaný tím Spojených štátov amerických 4:1.

Pred vypredanou halou úspešne vzdorovali hviezdam zámorskej NHL a vďaka gólom Matúša Sukeľa, Erika Černáka, Tomáša Tatara a Michala Krištofa si pripísali do tabuľky prvé tri body. Už v sobotu od 20.15 h ich však čaká ďalší súper, v Steel aréne vyzvú Fínov, ktorí v prvom zápase turnaja pokorili Kanaďanov 3:1.

Každý gól zdvihne sebavedomie

Lepšie sme si to ani nemohli predstavovať. Hneď prvý zápas a takéto dôležité víťazstvo. Boli sme motivovaní a diváci nám k tomu pomohli. Ja osobne som nejaký tlak nepociťoval, fanúšikovia nám môžu v domácom prostredí len pomôcť. Musíme to využiť v náš prospech,“ uviedol najlepší hráč stretnutia na slovenskej strane Matúš Sukeľ.

Rodák z Liptovského Mikuláša skóroval už v piatej minúte a naštartoval Slovákov k výbornému výkonu. „V niektorých prípravných zápasoch nám chýbal tlak do bránky, našťastie tentoraz nám to išlo a to bolo dôležité. Každé víťazstvo a gól zdvihnú sebavedomie,“ pokračoval.

Dvadsaťtriročný center si uvedomuje, že víťazstvo nad Američanmi je dôležité, ale v základnej skupine absolvujú slovenskí reprezentanti ďalších šesť duelov, v ktorých potrebujú tiež bodovať. „Musíme stále zostať pri zemi, pretože turnaj je dlhý. Po náročnom stretnutí sa potrebujeme v prvom rade dobre zregenerovať. Treba sa z tohto úspechu chvíľu tešiť, ale potom sa musíme skoncentrovať na Fínov,“ dodal útočník, ktorý sa ešte pred začiatkom šampionátu upísal pražskej Sparte.

Slováci si budú veriť

Najskúsenejší hokejista v slovenskom tíme Ladislav Nagy zažil tri týždne pred oslavou štyridsiatky premiéru na „rodnom“ košickom ľade v rámci majstrovstiev sveta. „Vynikajúce publikum nás hnalo šesťdesiat minút a my sme makali počas celého zápasu. Vidíte, s každým sa dá hrať, keď tam necháme všetko.

V prvej tretine sme mali trošku rešpekt, Američania majú vynikajúce mužstvo. V druhom dejstve sme však na nich vyleteli a mali sme veľa šancí. Musíme hrať takto každý zápas a výsledky prídu,“ povedal 39-ročný krídelník.

Nagy zažil s národným tímom časy najväčších úspechov. V zbierke má zlato z Göteborgu 2002 aj bronz z Helsínk 2003. Preto bude jeho úlohou, aby v kabíne skrotil prípadnú eufóriu. „Je to len začiatok turnaja, potrebujeme sa pripraviť aj na nasledujúcich súperov. Najbližšie nastúpime proti Fínom, čo bude opäť náročný protivník. Sú na tom dobre korčuliarsky, takže nás čaká ťažký a dôležitý zápas. Triumf nad USA je však dôležitý pre psychiku. Ak by sme prehrali, boli sme psychicky dole, ale teraz si budeme veriť,“ hovoril.

Poctivý návrat do defenzívy

S výkonom pred zaplnenou a hlučnou Steel arénou bol spokojný taktiež tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay. Domáci hokejisti dokonale splnili jeho taktické pokyny.

Hlavný dôvod nášho víťazstva je ten, že sme hrali ako tím od začiatku až do záverečného hvizdu. Američania si síce vytvorili nejaké príležitosti, ale nás podržal brankár. Podstatné bolo to, že sme hrali kompaktne s pukom aj bez neho, poctivo sme sa vracali do defenzívy a to sú veci, ktoré sa snažíme naučiť hráčov už dva roky,“ chválil svojich zverencov, ale zároveň poukázal na to, že je pred nimi ešte dlhá cesta do štvrťfinále. „Každý hráč tvrdo pracoval a to je podstatné. Nanešťastie, stále je to len prvý krok. Rovnako musíme pokračovať aj v ďalšom zápase proti Fínsku,“ uzavrel.

Viac o MS v hokeji 2019

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne