Nie sú to len bolesti brucha: Kvôli čomu voláme počas sviatkov na tiesňovú linku 155 najčastejšie

Okrem nich však aj pre problémy, ktoré patria k najčastejším príčinám volaní na linku 155, sťažené dýchanie a zhoršenie zdravotného stavu pacientov s kardiovaskulárnym ochorením. TASR o tom informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) Alena Krčová.

“Počas minuloročného Štedrého dňa sme na krajských operačných strediskách záchrannej zdravotnej služby vyslali záchranárov k 1649 pacientom, čo predstavuje v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka nárast o viac ako 200 zásahov. Počet volaní na tiesňovú linku 155 bol však omnoho vyšší. Väčšinu vyriešili operátori konzultáciou,” povedala hovorkyňa.

Closeup of multi generation family enjoying Thanksgiving dinner at a vacation house. They are having a toast with red and white wine.

Akútne bolesti brucha sú počas vianočných sviatkov podľa záchranárov spôsobené najmä diétnou chybou, nevhodnou kombináciou jedál alebo jednoducho prejedaním sa. “Za osobitnú kapitolu volaní môže alkohol – ide o drobné aj väčšie úrazy, fyzické potýčky, dopravné nehody aj prípady podchladenia či vážne otravy spôsobené pitím nad mieru,” poznamenala Krčová.

Vzhľadom na preťaženosť tiesňovej linky 155, systému záchrannej zdravotnej služby aj nemocníc záchranári apelujú na

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne