Pomoc pre najmenej rozvinuté okresy: Na cesty a chodníky dostanú o niekoľko miliónov viac

Pôvodnú alokáciu výzvy 4,9 milióna eur zvýšili o ďalších 12 miliónov eur, pričom tak podporia 150 obcí (pôvodne 50, teraz navyše 100). Informovalo o tom tlačové oddelenie MIRRI.

“Obce a mestá majú veľké problémy so svojimi miestnymi komunikáciami, ktoré sa nedajú financovať z eurofondov. Obecné cesty a chodníky sú neraz v takom stave, že ohrozujú bezpečnosť a zdravie ľudí,” podotkla vicepremiérka a ministerka pre regionálny rozvoj Veronika Remišová (Za ľudí).

Pomoc pôjde do 150 obcí v okresoch Kežmarok, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Sabinov, Sobrance, Svidník, Trebišov, Veľký Krtíš a Vranov nad Topľou.

Prezidentka Zuzana Čaputová

Výzva bola určená pre obce z 12 najmenej rozvinutých okresov, ktorým sa v roku 2020 skončila možnosť čerpať prostriedky. Obce podľa rezortu predložili množstvo projektov, z ktorých najväčšiu časť tvorili práve aktivity súvisiace s budovaním a rekonštrukciou miestnych komunikácií a chodníkov.

“Som nesmierne rada, že k pôvodne podporenej päťdesiatke obcí sme vďaka navýšeniu alokácie o 12 miliónov eur mohli pridať ďalších sto obcí, ktoré vďaka podpore zo štátneho rozpočtu zlepšia nielen svoju zanedbanú dopravnú infraštruktúru, ale tiež napríklad obnovia svoje kultúrne pamiatky a pamätníky,” poznamenala Remišová.

Ministerstvo priblížilo, že okrem projektov z tejto výzvy sa

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne